do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.02.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Dodatek za wychowawstwo w Karcie nauczyciela

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce narzucić wysokość dodatku dla nauczycieli za wychowawstwo. W Karcie nauczyciela znajdzie się zapis o jego minimalnym poziomie.

Trwają negocjacje przedstawicieli resortu z nauczycielskimi związkami zawodowymi, które domagają się podwyżek wyższych, niż zaoferował rząd. Podczas ostatniego spotkania minister Anna Zalewska przystała na postulaty dotyczące dodatku za wychowawstwo.

„Minister Edukacji Narodowej potwierdziła potrzebę określenia w przepisach minimalnej stawki dodatku za wychowawstwo, co wymaga wcześniejszej zmiany ustawowej” – informuje Łukasz Trawiński z biura prasowego MEN. „W trakcie prac nad nowelizacją ustawy – Karta Nauczyciela, w związku z wprowadzaniem innych rozwiązań wzmacniających wynagrodzenie nauczycieli, będą szczegółowo analizowane kwestie dotyczące dodatku za wychowawstwo” – informuje.

Resort edukacji zwraca uwagę na duże rozbieżności w obecnych dodatkach za wychowawstwo. Jako przykład podaje szerokie widełki przyjęte w Łodzi, gdzie minimum tego dodatku to 38 zł, a maksimum 800 zł, oraz gminę Osiek w woj. pomorskim, gdzie nauczyciele otrzymują tylko 27 zł.

Na spotkaniu ze związkowcami minister Zalewska podkreśliła również konieczność jednoznacznego przyznania dodatku za wychowawstwo dla wszystkich nauczycieli przedszkoli. Do tej pory ta kwestia nie była precyzyjnie uregulowana.

Źródło: samorzad.pap.pl

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK