do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 30.11.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowelizacja przepisów o wynagradzaniu pracowników samorządowych

Resort pracy przygotował nowelizację rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Porządkuje w niej tabelę D po ostatnich zmianach.

Chodzi o stanowisko dyrektora wydziału. Majowa nowelizacja rozporządzenia wprowadziła m.in. zmiany w tabeli dotyczącej „stanowiska we wszystkich urzędach”. Wyodrębnienie zostało do oddzielnej liczby porządkowej stanowisko dyrektor departamentu (biura). Jak jednak zauważyły urzędy miast, zaowocowało to brakiem możliwości tworzenia stanowiska dyrektor wydziału. Osoby dotychczas zatrudnione na tym stanowisku mogły pracować tylko do końca tego roku.

Dlatego Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej proponuje we właśnie opublikowanym projekcie, by do katalogu stanowisk dodać również dyrektora (w załączniku nr 3 w części D w lp. 2).

„Proponowana zmiana nie tworzy nowego stanowiska, pozwoli na dalsze zatrudnianie osób na stanowisku dyrektora wydziału po dniu 31 grudnia 2018 r.” – podkreśla resort.

Ponadto na prośbę Unii Metropolii Polskich wprowadzona będzie też zmiana w zakresie minimalnych wymagań kwalifikacyjnych dla stanowiska zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego poprzez odesłanie do odrębnych przepisów.

Źródło: samorzad.pap.pl

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK