do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 30.11.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowelizacja przepisów o wynagradzaniu pracowników samorządowych

Resort pracy przygotował nowelizację rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Porządkuje w niej tabelę D po ostatnich zmianach.

Chodzi o stanowisko dyrektora wydziału. Majowa nowelizacja rozporządzenia wprowadziła m.in. zmiany w tabeli dotyczącej „stanowiska we wszystkich urzędach”. Wyodrębnienie zostało do oddzielnej liczby porządkowej stanowisko dyrektor departamentu (biura). Jak jednak zauważyły urzędy miast, zaowocowało to brakiem możliwości tworzenia stanowiska dyrektor wydziału. Osoby dotychczas zatrudnione na tym stanowisku mogły pracować tylko do końca tego roku.

Dlatego Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej proponuje we właśnie opublikowanym projekcie, by do katalogu stanowisk dodać również dyrektora (w załączniku nr 3 w części D w lp. 2).

„Proponowana zmiana nie tworzy nowego stanowiska, pozwoli na dalsze zatrudnianie osób na stanowisku dyrektora wydziału po dniu 31 grudnia 2018 r.” – podkreśla resort.

Ponadto na prośbę Unii Metropolii Polskich wprowadzona będzie też zmiana w zakresie minimalnych wymagań kwalifikacyjnych dla stanowiska zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego poprzez odesłanie do odrębnych przepisów.

Źródło: samorzad.pap.pl

Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem

W dniu 12 stycznia 2018 r. opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Główne zmiany wprowadzone względem rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. wynikają z: potrzeby doprecyzowania przepisów i rozszerzenia danych sprawozdawczych przekazywanych przez jednostki samorządu terytorialnego, likwidacji sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb o wydatkach strukturalnych w związku z nowelizacją ustawy o finansach publicznych.

Kup już za: 39.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK