do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.11.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Od 2019 r. limity kosztowe dla opłat leasingowych

Od 1 stycznia 2019 r. zostaną wprowadzone limity zaliczania do kosztów podatkowych opłat leasingowych od samochodów osobowych o wartości przekraczającej 150 000 zł. Limitowane będą także wydatki związane z korzystaniem z samochodów osobowych.

Od 1 stycznia 2019 r. będą też limitowane koszty związane z korzystaniem z samochodów osobowych w celach mieszanych (tzn. używanych w działalności i poza nią). Podatnicy zaliczą do kosztów podatkowych tylko 75% poniesionych z tego tytułu wydatków. Będzie to dotyczyło wszystkich osobowych samochodów „firmowych”, również samochodów leasingowanych.

Ustawę uchwalił Sejm. Obecnie oczekuje ona na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw.

PODSTAWA PRAWNA:

ustawa z 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw – oczekuje na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw

Oprac. Ewa Sławińska

Wynagrodzenia 2019. Rozliczanie płac w praktyce

Ustalenie wysokości wynagrodzenia oraz innych świadczeń pracowniczych, a także sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Wynagrodzenie pracownika może składać się z wielu elementów. Najczęściej spotykanym systemem jest wypłata wynagrodzenia zasadniczego oraz ewentualnych dodatków.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK