do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.06.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Standardy Usług i Danych dla Platformy e-Zamówienia udostępnione

Platforma e-Zamówienia w połączeniu z Portalami e-Usług dostarczy uczestnikom rynku zamówień publicznych wysokiej jakości, transparentne i efektywne narzędzie elektroniczne. Posłuży ono do realizacji efektywnego ekonomicznie, szybkiego i przejrzystego elektronicznego procesu udzielania zamówień publicznych.

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Urzędem Zamówień Publicznych przy współpracy Wykonawcy Platformy e-Zamówienia tj. Enterprise Services Polska przygotowało dokument Standardy Usług i Danych.

Jego celem jest dostarczenie dostawcom portali e-Usług opisu API wykorzystywanego w integracji Platformy e-Zamówienia z systemami zewnętrznymi.

Uwzględniając zwinną metodykę podejścia do wdrożenia Platformy, interesariusze otrzymają dokument Standardy Usług i Danych w 3 częściach tematycznych:

  • pierwsza część obejmująca przetarg nieograniczony wraz z procedurą zmiany interfejsu platformy e-Zamówienia,
  • druga część obejmująca zakres ogłoszeń w europejskim publikatorze zamówień publicznych TED, tryby jedno i dwuetapowe, autoryzację i uwierzytelnienie,
  • trzecia część obejmująca zakresem pozostałe tryby i procedury.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom interesariuszy, w ramach opublikowanej pierwszej części Standardów Usług i Danych Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza zainteresowanych dostawców Portali e-Usług na prezentację i omówienie pierwszej części dokumentu. Prezentacja odbędzie się 18 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w sali 001 Ministerstwa Cyfryzacji przy ul. Królewskiej 27 w Warszawie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w prezentacji prosimy o przesyłanie zgłoszeń w ramach załączonego formularza zgłoszeniowego (dla każdej osoby w oddzielnym formularzu) w nieprzekraczalnym terminie do 13 czerwca 2018 r. do godz. 15.00, na adres:biuro.ezamowienia@mc.gov.pl, podając w treści swoje imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres e-mail do kontaktu wraz z danymi instytucji, którą Państwo reprezentują. Jednocześnie prosimy o zgłoszenie maksymalnie dwóch przedstawicieli z jednej instytucji. W temacie wiadomości należy wpisać: e-Zamówienia – Prezentacja Standardów Usług i Danych. Uczestnicy zwrotnie otrzymają potwierdzenie udziału (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w prezentacji jest nieodpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas prezentacji będzie istniała możliwość zadawania pytań, jak również wyjaśnienia wątpliwości wynikających z prezentowanego materiału. Ponadto, w celu sprawnego przebiegu spotkania, pytania dotyczące opublikowanego materiału należy przesyłać z wyprzedzeniem w nieprzekraczalnym terminie do 13 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 na adres:biuro.ezamowienia@mc.gov.pl

Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie Ministerstwa Cyfryzacji >>

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK