do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 23.04.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Będzie nowy podatek

Premier zapowiedział utworzenie specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Złożyłaby się na niego danina, pochodząca od osób najlepiej zarabiających. Premier zadeklarował ponadto, że rząd postara się, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

"Troska państwa musi dotykać wielu wymiarów. Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej. To jest koszt ok. 600 mln zł. Wydatki społeczne, które zaproponowaliśmy, są historycznie wysokie. Będziemy podnosić wydatki, dla tych najbardziej pokrzywdzonych przez los, dlatego zaproponowałem daninę solidarnościową" – zaznaczył premier.

Danina solidarnościowa będzie odczuwalna dla tych, którzy będą w 0,5 proc. najwyżej zarabiających. Na razie brak bliższych szczegółów. Minister finansów otrzymał zadanie w ciągu najbliższych 14 dni opracować propozycje, które będą konsultowane.

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach


Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK