do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.10.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Wysokie kary za brak informacji o schematach podatkowych

Od 1 stycznia 2019 r. planowane jest wprowadzenie głębokich zmian w Ordynacji podatkowej. Jedną ze zmian będzie obowiązek przekazywania Szefowi KAS informacji o schemacie podatkowym. Za brak informacji będą grozić wysokie kary pieniężne.

Osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, w szczególności doradcy podatkowi, adwokaci, radcy prawni, pracownicy banku lub innej instytucji finansowej doradzającego klientom, będą mieli obowiązek przekazywania Szefowi KAS informacji o schemacie podatkowym w terminie 30 dni od udostępnienia schematu podatkowego lub dokonania czynności związanej z wdrażaniem schematu podatkowego. Obowiązek informowania o korzystaniu ze schematu podatkowego ma też obciążać korzystającego z tego schematu.

Informacje o schematach podatkowych mają być przekazywane elektronicznie za pomocą systemu MDR.

Korzystający, który będzie dokonywał w danym okresie rozliczeniowym jakichkolwiek czynności będących elementem schematu podatkowego lub uzyskiwał wynikającą z niego korzyść podatkową, w terminie złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej tego okresu rozliczeniowego będzie przekazywał (elektronicznie) do Szefa KAS informację o zastosowaniu schematu podatkowego. Za niewypełnianie obowiązków w zakresie raportowania schematów podatkowych będą grozić kary pieniężne (do wysokości 2 mln zł, a w niektórych przypadkach do 10 mln zł).

Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem

W dniu 12 stycznia 2018 r. opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Główne zmiany wprowadzone względem rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. wynikają z: potrzeby doprecyzowania przepisów i rozszerzenia danych sprawozdawczych przekazywanych przez jednostki samorządu terytorialnego, likwidacji sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb o wydatkach strukturalnych w związku z nowelizacją ustawy o finansach publicznych.

Kup już za: 39.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK