do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.08.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Samorząd może dostać wsparcie na budowę mostu

Ruszył pierwszy nabór wniosków w ramach Programu Mosty dla Regionów. Zainteresowane samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 procent kosztów inwestycji.

"Samorządy będą mogły przeznaczyć rządową dotację na przygotowanie dokumentacji projektowej"powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Zainteresowane samorządy muszą pamiętać o kilku warunkach, między innymi: 

  • dokumentacja, która powstała dzięki dofinansowaniu musi być gotowa do 31 grudnia 2022 roku,
  • przygotowanie dokumentacji nie może być dofinansowane z funduszy unijnych, norweskich, szwajcarskich ani z budżetu państwa,
  • budowa mostu zacznie się najpóźniej 3 lata po wydaniu pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

W programie Mosty dla Regionów wskazano 21 priorytetowych, wytypowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju inwestycji.

"Zainteresowane samorządy mogą składać wnioski zarówno o dofinansowanie realizacji mostów wskazanych na liście projektów rekomendowanych, jak również innych nowych przepraw. I jedne, i drugie muszą wziąć udział w naborze"  - wyjaśnił wiceminister. 

Dodał, że wskazane w programie 21 mostów jest szczególnie istotne dla poprawy spójności sieci dróg samorządowych. 

"Niemniej jednak decyzja o realizacji każdej z tych inwestycji zależy od samorządowców"   - podkreślił Hamryszczak.

Wszystkie potrzebne dokumenty – ogłoszenie, wniosek, kryteria oceny - są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. 

Nabór potrwa do 29 marca 2019 roku. Jest on otwarty dla wszystkich chętnych samorządów, z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Odsłuchaj swoje aktualności >>

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK