do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.02.2018
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Jak rozumieć Konstytucję Biznesu

Wiosną ruszamy z programem informacyjnym o tym, jak rozumieć zapisy Konstytucji Biznesu - powiedziała PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że chodzi o to, aby litera prawa nie była martwa, ale stosowana przez wszystkich.

"Chcielibyśmy wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przygotować pakiet informacyjny - z jednej strony - dla administracji, bo bardzo często mówimy, że mamy literę prawa, która jest martwa, ponieważ nie stosują jej przedstawiciele administracji na niższych poziomach. Ale też będziemy się spotykać z przedsiębiorcami" - wskazała minister Emilewicz.

Jak podkreśliła, urzędnicy ministerstwa, ministrowie opowiedzą, "jakie zapisy mamy w Konstytucji dla Biznesu".

"Będziemy chcieli się spotykać z urzędami wojewódzkimi, urzędami skarbowymi i z przedsiębiorcami - lokalnymi, nie zawsze w miastach wojewódzkich. Częściej chcielibyśmy schodzić nawet na poziom powiatowy".

"Chcielibyśmy ruszyć wiosną z takim programem informacyjnym" - powiedziała. Chodzi o to, jak zaznaczyła, by wyjaśnić, jak rozumieć zapisy pięciu zasadniczych ustaw, które zmieniają ponad 200 aktów prawnych w Polsce.

Szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii zaznaczyła, że formuła tych spotkań jest obecnie opracowywana. "Poprosiliśmy PARP o przygotowanie, jak taki program mógłby wyglądać".

Konstytucja Biznesu to pakiet 5 ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Źródło: PAP

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK