do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 18.10.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Zestaw wskaźników do oceny sytuacji finansowej JST

Ministerstwo Finansów opracowało zestaw wskaźników do oceny sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego (JST) w latach 2014-2016. Wskaźniki dotyczą też nadwyżki operacyjnej w JST w tym samym okresie.

Materiały analityczne, które zawierają wskaźniki, powstały pod kierownictwem wiceminister finansów Teresy Czerwińskiej i mają charakter informacyjny. Opracowano je na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych jednostek samorządu terytorialnego.

Pozwalają na ocenę sytuacji finansowej poszczególnych JST, w tym ocenę możliwości zaciągania i spłaty zobowiązań. Wskaźniki mogą być pomocne przy podejmowaniu przez JST decyzji o charakterze rozwojowym, ponieważ pozwalają na przeanalizowanie sytuacji finansowej jednostki na przestrzeni kilku lat. Umożliwiają też JST wzajemne porównywanie swojej sytuacji finansowej. Opracowania mogą stanowić materiał do analiz również dla innych odbiorców, np. mieszkańców czy środowiska naukowego.

Zestaw wskaźników ma charakter otwarty

Katalog wskaźników, zawarty w opracowaniach, nie jest zamknięty. Ministerstwo Finansów pozostaje gotowe na propozycje ulepszenia i wzbogacenia zestawu wskaźników przy przygotowywaniu kolejnych materiałów analitycznych w tym zakresie.

Opracowania zawierające wskaźniki do oceny finansowej JST i informacje o nadwyżce operacyjnej JST w latach 2014-2016 są dostępne na stronie internetowej Finanse.mf.gov.pl w zakładce Budżet państwa (link otwiera okno w innym serwisie)

Źródło: Ministerstwo Finansów

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK