do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 17.10.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Samorządy bez doradców i asystentów

Prezydent RP podpisał 12 października 2017 r. ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych. Jej celem jest uchylenie przepisów umożliwiających tworzenie w urzędach jednostek samorządu terytorialnego (odpowiednio w urzędzie gminy, starostwie powiatowym i urzędzie marszałkowskim) stanowisk doradców i asystentów oraz zatrudnianie pracowników samorządowych na tych stanowiskach.

Istniejące dotychczas gabinety polityczne stracą podstawę prawną swojego istnienia. Ustawa stanowi, że umowy pracowników samorządowych gabinetów politycznych, tj. osób zatrudnionych na stanowiskach doradców i asystentów, wygasną po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy.

Jak napisano w komunikacie kancelarii Prezydenta, informującym o podpisaniu ustawy, przyjęcie ww. unormowań ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji samorządowej.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia.

Źródło: Kancelaria Prezydenta

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK