do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 25.09.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Od 2018 r. kwota wolna od podatku - 8 tys. złotych

Od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Minister dodał, że mimo dobrej sytuacji w budżecie, resort finansów nie planuje zmian w podatkach sektorowych i podatku VAT.

Uszczelniamy system podatkowy i nie chcemy podnosić podatków. Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku – z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób. Podniesiemy też próg z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł – ten od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł. Dzisiaj beneficjentem kwoty wolnej od podatku jest 3 mln 400 tys. osób. W nowym systemie będzie to 5-6 mln osób - powiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło: NSZZ Solidarność

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK