do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 20.09.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

300 zł podatku za pracownika sezonowego?

Do końca 2017 r. ma zostać przedstawiony nowy projekt ustawy o zatrudnianiu pracowników sezonowych. Planowane jest, aby każdy pracodawca, w tym rolnik, musiał miesięcznie zapłacić 300 złotych podatku ryczałtowego za każdego pracownika sezonowego.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział, że opracowywane są nowe przepisy dotyczące m.in. opodatkowania pracowników sezonowych. Jest to dla rządu o tyle istotne, że dotyczy setek tysięcy osób, w tym pracowników z Ukrainy.

Jak twierdzi minister, dzięki nowym regulacjom „rolnicy będą mogli legalnie zatrudniać takich pracowników, płacąc niewielki podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie”. Jego zdaniem, wstępnie na takie rozwiązanie zgodził się już resort pracy, finansów czy rozwoju. Na „tak” jest także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów zakłada, że rząd jeszcze w tym roku przyjmie projekt ustawy w tej sprawie i skieruje go do prac w Sejmie. A to może oznaczać, że nowy „podatek” od każdego zatrudnionego pracownika sezonowego rolnicy będą musieli już płacić latem 2018 roku.

Takie rozwiązanie miałoby pozwolić na zmniejszenie zjawiska „pracy na czarno” w rolnictwie i ogrodnictwie.

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK