do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 02.08.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Weterani będą mogli być zwolnieni z opłat za pobyt w DPS

Członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej będą mogli być zwolnieni z opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej. To założenie projektu ustawy, którą przyjął rząd.

Dzięki nowelizacji ustawy o pomocy społecznej możliwe będzie wsparcie weteranów, którzy z powodu wieku, choroby bądź niepełnosprawności przebywają lub ubiegają się o przyjęcie do domu pomocy społecznej. Rządowa pomoc adresowana jest do osób zasłużonych dla Polski, które narażały życie i zdrowie w zbrojnej walce o suwerenność naszego kraju. Projekt nowelizacji został przyjęty przez rząd i skierowany do Sejmu RP.

Zgodnie z projektem opłata za pobyt w domu pomocy społecznej może być zniesiona z urzędu lub na wniosek, w części lub całkowicie. Ostateczna decyzja o tym należy do samorządów.

Aby skorzystać z takiego uprawnienia wystarczy przedstawić zaświadczenie o uprawnieniach kombatanckich, decyzję o przyznaniu takich uprawnień lub legitymację Członka Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP.

Ustawa zacznie obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem

W dniu 12 stycznia 2018 r. opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Główne zmiany wprowadzone względem rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. wynikają z: potrzeby doprecyzowania przepisów i rozszerzenia danych sprawozdawczych przekazywanych przez jednostki samorządu terytorialnego, likwidacji sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb o wydatkach strukturalnych w związku z nowelizacją ustawy o finansach publicznych.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK