do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 17.05.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Opieka stomatologiczna wróci do szkół?

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad przywróceniem opieki stomatologicznej w szkołach. Jednak jak przyznał resort, prace na projektem założeń do projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym są w fazie wstępnej. Z tego względu kwestie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej w szkołach, w tym również opieki stomatologicznej, nie zostały jeszcze jednoznacznie rozstrzygnięte.

Resort zdrowia zapewnia, że nie planuje nakładać na samorządy obowiązku finansowania tworzenia gabinetów dentystycznych w szkołach.

W najbliższym czasie odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia spotkanie z lekarzami dentystami.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronach MZ, decyzja dotycząca działań, które będą miały zwiększyć dostęp do świadczeń dentystycznych dla dzieci w wieku szkolnym, zapadanie po wysłuchaniu opinii zainteresowanych stron.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

PIP i ZUS Kontrole u Pracodawcy - wzory pism z komentarzem (książka)

Publikacja zawiera omówienie praw i obowiązków, jakie mają pracodawcy w przypadku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakładzie pracy. Szczególną wartością książki są wzory dokumentów dotyczące korespondencji pracodawcy z PIP i ZUS, jaka jest prowadzona w przypadku kontroli firmy przez te organy.

Kup już za: 128.00 zł