do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 25.07.2014
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Zmiany w udzielaniu informacji z KRK

Od 1 lipca obowiązują zmiany w udzielaniu informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:

- trybu udzielania informacji:

Po zmianie przepisów informacji z KRK oraz informacji z rejestru karnego państwa obcego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udziela się przez elektroniczną platformę usług Ministerstwa Sprawiedliwości (e-Platformę), za pośrednictwem uprzednio utworzonego konta użytkownika albo konta instytucjonalnego.

Reguluje to rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 18 czerwca 2014 r. w sprawie trybu udzielania z Krajowego Rejestru Karnego informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego (Dz.U. z 2014 r. poz. 841).

- wysokości opłat za wydanie informacji:

Wysokość opłaty za wydanie informacji o osobie albo o podmiocie zbiorowym z KRK wynosi 30 zł (dotychczas wynosiła odpowiednio 50 zł lub 100 zł). Natomiast wysokość opłaty za wydanie informacji o osobie albo o podmiocie zbiorowym z Rejestru w przypadku złożenia wniosku lub zapytania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego wynosi 20 zł. Opłatę za wydanie informacji o osobie lub o podmiocie zbiorowym z KRK wnosi się w formie znaków opłaty sądowej, gotówką w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości lub sądu albo na wskazany rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości. Opłatę za wniosek lub zapytanie złożone za pośrednictwem systemu teleinformatycznego wnosi się wyłącznie za pomocą mechanizmów udostępnionych przez system teleinformatyczny obsługujący elektroniczne wydawanie informacji o osobie lub o podmiocie zbiorowym z KRK.

Zmiany te wprowadzono przepisami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 18 czerwca 2014 r. w sprawie opłat za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 861).

oprac. Anna Seroczyńska

Przeczytaj również:

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK