do góry
Pobieranie danych...
zamknij
 
data dodania: 17.05.2017
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Opieka stomatologiczna wróci do szkół?

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad przywróceniem opieki stomatologicznej w szkołach. Jednak jak przyznał resort, prace na projektem założeń do projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym są w fazie wstępnej. Z tego względu kwestie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej w szkołach, w tym również opieki stomatologicznej, nie zostały jeszcze jednoznacznie rozstrzygnięte.

Resort zdrowia zapewnia, że nie planuje nakładać na samorządy obowiązku finansowania tworzenia gabinetów dentystycznych w szkołach.

W najbliższym czasie odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia spotkanie z lekarzami dentystami.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronach MZ, decyzja dotycząca działań, które będą miały zwiększyć dostęp do świadczeń dentystycznych dla dzieci w wieku szkolnym, zapadanie po wysłuchaniu opinii zainteresowanych stron.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Poradnik Gazety Prawnej 4/2017 - Kontrola podatników – nowe procedury (książka)

Od 1 marca 2017 r. obowiązuje nowa ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Ustawa ta nie tylko ujednolica dotychczas istniejące struktury pod wspólną nazwą czy wprowadza zmiany kompetencyjne w zakresie już istniejących instytucji, ale również przyznaje organom nowo utworzonej administracji daleko idące uprawnienia w obszarze szeroko rozumianej kontroli.

Kup już za: 29.90 zł